iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

w pół sennie

Nic się we mnie dziś nie zgadza.

Sen przyszedł za późno, obudzenie za wcześnie. Było jeszcze szaro, gdy wstawałam, za to będzie jasno jak wyjdę z pracy.

Sen ciąży mi na powiekach, kawa nie pobudza tyle, ile potrzebuje mój krwiobieg, by postawić mnie do pionu.

Czuję się oszukana przez czas. Niby tylko jedna godzina, a ja czuję się jakbym w plecy miała cały tydzień.

Dobrze, że dziś wypłata.

Komentarze (3)
telenowela

Oglądaliśmy we wtorek we wszystkich stacjach TV pierwszy odcinek serialu obyczajowego pod tytułem: " Ten pierwszy raz - Jarek na zakupach"

A może to nie obyczajowy był, tylko horror?

Bo kto normalny jedzie z Żoliborza na Okęcie do osiedlowego sklepu, gdzie ceny są wprost zabójcze?

Nie mam nic przeciwko osiedlowym sklepom, ale na mnie nie zarobią. Kupuję w nich regularnie tylko pieczywo, no i ewentualnie jak mi czegoś zabraknie, cukru do ciasta np, to wtedy kupuję.Osiedlowe sklepy ze swoją wielgachną marżą to nie miejsce dla biednych ludzi. Dla biednych jest Biedronka, podobno.

I tu akurat zadziwiłabym Prezesa, bo choć niebiedna jestem, to zakupy w tej sieci robię. I wielu moich całkiem nieźle sytuowanych znajomych, także. Można tam kupić całkiem dobre wino czerwone Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon albo oryginalne czekoladki Lindta o połowę taniej niż nawet w supermarkecie!

A swoją drogą, ciekawe ilu potencjalnych swoich wyborców Prezes obraził/zraził pogardliwie odnosząc się do zakupów w Biedronce?Bo z tego co się orientuję, elektoratem PiSu w większości jest najbiedniejsza część społeczeństwa polskiego. Ta właśnie, która robi w tej sieci zakupy. Nie ma co, piękny strzał w kolano!

 

 Podobno nigdy nie jest za późno, aby zacząć żyć naprawdę, tak jak inni ludzie. Nie obserwować, ale uczestniczyć. Jarosław na pół roku przed wyborami postanowił zmienić swoje życie na oczach kamer. Niech zgadnę jak będą nazywać się następne, mrożące krew w żyłach, odcinki :

" Jarek zakłada konto w banku"

" Jarek robi prawo jazdy"

" Jarek ma kobietę"

Nie mogę się doczekać.

Komentarze (13)
prośba

szaro

zimno

wietrznie

deszczowo

wiosno, wróć!

Obiecuję, że nie założę już kozaków ani grubych szalików

Pozwolę się smagać po łydkach zimnym wiatrem, ale

.....długo tak nie pociągnę.

Wiosno, no chodźże!

Bądź nam na pokuszenie!

Komentarze (0)
dom spokojnej miłości

Tak sobie pomyślałam, że się starzeję mentalnie. A myślałam nad tym w weekend, w który mimo propozycji spędzenia sobotniego wieczoru w snobistycznym klubie wybrałam własny fotel i butelkę wytrawnego wina, z psem u swych stóp, z mężem u boku.

Męż też się starzeje.

Spacer nad Wisłę z psem i sesja zdjęciowa budzącej się przyrody wygrywa z przesiadywaniem przy kompie.

Gdy siedzieliśmy na tarasie opatuleni w koce z książkami w rękach i kawą w kubkach pomyślałam, że wyglądamy jak pensjonariusze domu spokojnej starości. Spojrzałam ukradkiem na Gepardieu, który na chwilę przestał czytać i z zamkniętymi oczami wystawiał mordkę ku słońcu.Zobaczyłam na jego twarzy rozanielenie i zrobiłam to samo.

Puma leżała pomiędzy naszymi leżakami. Jej nagrzana sierść pachniała wiatrem i słońcem. Miarowo oddychała i też miała rozanielony wyraz pyska.

Zanurzyłam się w swoim szczęściu po samą szyję. Aż do zachodu słońca.

Komentarze (4)
między niebem a ziemią

Jako popaprana romantyczka, ze skoliozą emocjonalną w rozległym stadium, uwielbiam komedie romantyczne. Najlepiej jest, jeśli  w rolach głównych wystepują sympatyczna blondynka i apetyczny brunet. Jedyny wyjątek to brunetka Sandra Bullock i brunet Keanu Reeves bądź blondyn Hugh Grant.

Dlatego rekomenduję Wam film, który w sobotę o 20.00 wyświetli telewizja TVN. Posiada niebanalny scenariusz, świetne zdjęcia  i piękną oprawę muzyczną.Ogląda się go sympatycznie, ale jednocześnie nie pozostawia nas bez refleksji i wzruszenia.

Film opowiada o dziewczynie, która zapadła w śpiączkę i jako duch pojawia się w swoim domu przystojniakowi, który wynajął  to mieszkanie i tylko on ją widział.

najpierw nie wierzyła, że jest duchem

potem nie rozumiała, dlaczego nim jest

a jak się dowiedziała - chciała wrócić do żywych

ale nie wiedziała jak

 

 Rzadko fabuły tego typu mają jakieś przesłanie, tak zwaną głębię a Tak jak w niebie je posiada. Jaką? O nie, nie podam Wam jej na tacy. Musicie znaleźć ja sami :)

W roli sympatycznej blondynki - Reese Witherspoon, apetycznego bruneta zaś gra Mark Ruffalo.

A wersja popularnej piosenki Cure w wykonaniu Katie Melua brzmi niezwykle łagodnie i pięknie.

 posłuchajcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=2Rmil_raUtU

i rockowy oryginał dla porównania

http://www.youtube.com/watch?v=RS_ux2H473I

Uwielbiam obie wersje :)

 

Komentarze (4)
1 | 2 |