iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

moje życie to nie komedia romantyczna*...

 Żadnych cudownych zbiegów okoliczności jak w powieściach dla przerośniętych nastolatek, które mimo upływu lat, nowych zmarszczek na twarzy i opon na biodrach ciągle naiwnie wierzą w szczęśliwy fart.

Moje nowe życie to, oprócz satysfakcji ze studiowania, walka ze wszystkimi Księgowymi w mojej rodzinie. Bo każdy z nich ma swój scenariusz na moje bezrobocie. A żaden z nich nie wierzy, że znajdę pracę w mediach zanim skończą się pieniądze.

Teściowa - księgowa z charakteru i zawodu nie uważa dziennikarstwa za pewny fach, no chyba, że pracuje się w TVN albo w Vivie i jest się na okładkach Twojego Stylu albo przynajmniej Party. Zapewne mój wybór pochwali dopiero wtedy, gdy otrzymam nominację do Telekamery. Moje  studiowanie uważa, oczywiście za fanaberię, co innego gdybym uczyła się ekonomii, albo założyła własny biznes i jak ona dołączyła do klanu kioskarzy! Ale nie dla mnie kariera Wokulskiego, nie dla mnie małe i średnie przedsiębiorstwa. Ja umiem tylko pisać. 

Kto zrozumie poetę?

Kto poda mi skrzydła?

Niech mi przynajmniej ich nie ucinają........taką małą mam prośbę i wytrwale pozostaję przy swoim. Osobna w swych marzeniach i planach. 

Gepardieu, podburzany przez królową matkę, ma już dosyć mojego bezrobocia. Spowszedniały domowe obiadki i wypucowane krany w łazience.Najważniejsze stały się kwestie braku zdolności kredytowej i  na wszelkie sposoby próbuje mi zorganizować płatne zajęcie: choćby i wychodzenie z psami sąsiadów, a może opieka nad niemowlęciem znajomych? Aż dziwne, że jeszcze mi nie zaproponował posady w Biedronce za płotem osiedla.

A ja co? A ja cierpliwie wysyłam cv na staże do redakcji i wierzę, że w końcu osiągnę, to czego pragnę. Z nim albo bez niego.Trudno.

 

 

* a swoją drogą film o tym tytule serdecznie polecam, dobre francuskie kino na poprawę humoru:)

 

Komentarze (0)
geek cena za marzenia