iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

zamknęłam za sobą drzwi

... pewnej redakcji po stażu trzymiesięcznym. Oczywiście chcieli żebym jeszcze za frajer u nich popracowała, wypruwała sobie bebechy pisząc różne  treści, najczęściej mało ważne, ale jakże klikalne i oczekiwane przez mało wymagającego internautę lub czytelnika, ale ja nie chciałam. Dosyć. Oczywiście nie powiedziałam im, że mnie to nie interesuje, to pisanie kup , wyszukiwanie tematów z dupy....wykręciłam się tym, że kasy nie dają i idę pracować na czarno do Kopalni soli w Wieliczce.

Ale prawda jest taka, że znów siedzę w domu,  i różne takie myśli po głowie mi się smędzą: że może to źle, że odeszłam, że może kiedyś zaproponowaliby jakąś umowę, forsę...ale ja i moje ego (może przerośnięte, kto wie?) nie chciało się prostytuować, bo prostytucja to zawód płatny przecież,  a ja za darmo dawałam gwałcić swoje poczucie estetyki, swoją wiedzę i poczucie dobrego smaku.

Ale nie to żeby samo zło mnie spotkało, broń Boże, nie. Poznałam wielu interesujących ludzi, zrobiłam kilka dobrych wywiadów, nauczyłam się pisać o niczym i o wszystkim. O Andrzeju Wajdzie i majtkach  Herbuś. Poznałam świat mediów i wiem, że jestem ginącym gatunkiem dziennikarza, który w przyrodzie zaczyna zanikać, bo na jego miejsce wpadają cynicy i grafomani, którzy nie piszą od siebie tylko robią kopiuj i wklej, tu zmienią kropkę, tam dadzą myślnik i przywłaszczają sobie czyjeś myśli, czyjeś słowa być może tak samo skopiowane od  kogoś innego......smutny obraz świata, nie wiem czy jest tu dla mnie miejsce?czy nie za późno na start?

Komu jest potrzebny dziś dobry dziennikarz?

 

 

Komentarze (7)
oprócz błękitnego... dzień dziecka