iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

to już rok...

 Tak. Dziś dokładnie mija rok odkąd nie pracuję już w korpo. I co? I wszystko! Żyję, oddycham, nie wpadłam w depresję, otyłość, lekomanię, alkoholizm, narkomanię. Owszem, mam mniej kasy na koncie, ale jak widać nie jest to problem. Mam co jeść, w czym chodzić, za co jechać na wakacje. Nie mam etatu, karty Multisportu i zdolności kredytowej.

Ale wyglądam z 5 lat młodziej niż rok temu, a czuję się młodsza o co najmniej 10! Zapewne stało się to za sprawą koleżanek i kolegów (zwłaszcza kolegów!) ze studiów i przebywania w ich towarzystwie. Jestem jak wampir - wysysam z nich wszystko, co mają najlepszego: młodzieńczą energię, pasję i pewność siebie, której wciąż mi tak brakuje.

Mój status zawodowy to teraz freelancer. Jestem człowiekiem do wynajęcia, zarabiam pisaniem, na tematy tak różne i dziwne, że w głowie się nie mieści. Ale nie stoję w miejscu, wciąż coś robię. Piszę! Dlatego teraz ten blog jest tak niedopieszczony i nieco zaniedbany: co kiedyś było odskocznią od codzienności, dziś stało się chlebem powszednim! 

Tak wiele przeżyłam przez te 365 dni, poznałam masę wspaniałych ludzi  i siebie zobaczyłam w zupełnie nowych sytuacjach. Doznałam też trochę rozczarowań. Najważniejsze doświadczenie to takie, że zawód dziennikarz ma dziś najgorsze skojarzenia. Dziennikarstwo zajmuje się grzebaniem w śmieciach Kamili Łapickiej, szpiegowaniem córki Maćka Stuhra i jego byłej żony. Upadek tego zawodu jest bliski, ja jedna w tym nie przeszkodzę, ale też nie pomogę. Dystansuję się. 

Choć, za 10 miesięcy skończę 40 lat, wiem, że  jestem dopiero na początku właściwej drogi zawodowej. Na szczęście, tu nie ma terminu przydatności, tak jak w sporcie, czy modellingu. Im więcej zmarszczek na twarzy, sercu i mózgu tym lepiej. Tym więcej. Tym mocniej.Tym bardziej mogę okazać się potrzebna. Nie wiem dokąd zaprowadzi mnie ta droga. Nie mam pojęcia gdzie będę za rok, za pięć, za dekadę. Ale wiem, że się nie cofnę. Nie zawrócę. Nie spocznę.

Wiem jednak, że jestem szczęśliwsza. Dużo szczęśliwsza jestem dziś....choć trochę czuję się jak włóczęga, niespokojny duch....

 

Komentarze (1)
Morfina zawał uczuć

Komentarze

2014-10-23 17:59:07 | 89.204.155.* |
Re: to już rok... [0]
Gratulacje, tak trzymac. A Ja za16dni bede 40letnia. skomentuj